Батьківський всеобуч

"Мала дитина подібна до дошки, приготовленої для картини; який образ намалює на ній митець, добрий чи поганий, святий чи грішний, янгола чи біса, такий назавжди й залишиться. Так і дитина: яке виховання дадуть їй батьки, якого способу життя її навчать - богоугодного чи богоненависного, янгольського чи бісівського, в такому вона й залишиться на все життя". Дмитро Туптало ( 1651-1709)

Проект "Батьки + діти + ЗДО = радість, здоров"я, комфорт"

Мета проекту: формувати готовність батьків до конструктивних партнерських взаємовідношенням із співробітниками закладу дошкільної освіти, усвідомлене відношення до багатогранності своїх функцій в сім"ї.
Завдання проекту:
виховання усвідомленого батьківства в родинах;
сприяння формуванню у батьків позитивних установок у спілкуванні з дитиною, оптимальних шляхів взаємодії зі своєю дитиною;
надання фахової цілеспрямованої допомоги батькам у вихованні здорової всебічно та гармонійно розвинутої дитини;
включення батьків у процес позитивної соціалізації дитини;
створення єдиного освітнього простору в закладі дошкільної освіти та сім"ї;
інтенсифікація роботи з родиною на основі нових форм роботи: батьківські збори - форма проведення "круглий стіл", психолого-педагогічна вітальня; інформаційний бюлетень, валеологічний всеобуч, консультативний центр, День відкритих дверей, опитування, анкетування.

Принципи успішної реалізації проекту:

* орієнтація всіх суб"єктів освітнього процесу на взаємодію;

* індивідуальний підхід до кожної дитини та кожної сім"ї;

* систематичність та послідовність роботи впродовж всього періоду перебування дитини в закладі дошкільної освіти;

* взаємна довіра та взаємодопомога педагогів та батьків, яка базується на укріпленні авторитету педагога в сім"ї, а батьків - в закладі дошкільної освіти, формування відношення до батьків як рівноправних партнерів в освітньому процесі.

Вищезазначені завдання породжені певними проблемами, які мають місце в родинному вихованні. Насамперед це: - проблема нестачі у батьків психологічних знань, умінь, навичок виховання та розвитку дитини; - проблема стосунків батьків і дітей; - емоційні проблеми; - проблеми, пов"язані з психологічним розвитком дитини; - проблеми поведінки, навчання, спілкування, особистісного характеру, здоров"я, фізичного розвитку.

Сімейне виховання, сімейні стосунки, ставлення батьків до дітей - надзвичайно важливі чинники, що впливають на формування особистості людини і великою мірою визначають особливості її життя.

Кiлькiсть переглядiв: 626